تفاوت نور مخفی و باکس نور مخفی

تفاوت نور مخفی و باکس نور مخفی

از ابتدایی ترین تفاوت های نور مخفی و باکس نور مخفی این است که نور مخفی، نورها را از طریق شلنگ به سقف میتاباند. ولی باکس، نور را از طریق هالوژن ها به دیوار میتاباند. در گچبری این فرایند بسیار مهم است! زیرا در ساختمان های بتنی، پل یا پودرقرار دارد که به صورت باکس توسط گچکاران هنرمند در می آید و به دلیل نداشتن فضای کافی نمیتوان از هالوژن استفاده کرد. ولی می توان با همان هزینه نور مخفی را به صورت ابزار گلویی اجرا کرد.

در باکس کناف نور به دلخواه تابش می کند. نور مخفی هایی که در سقف های کاذب قرار می گیرند میتواند در شب به عنوان چراغ خواب مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در شب در صورت استفاده از نورهای آرامش بخش مانند: نورهای سبز، صورتی و یا سفید به عنوان مسکن برای چشم ها باشد و فضای رمانتیک بخشد.

گچبری رضا پارسایی

تا به حال به روشنایی هایی که در حاشیه سقف ها قراردارد دقت کرده اید؟ نور پردازی های جدیدی که در گوشه و کنج و یا دور تا دور منازل، اداره ها، هتل ها، رستوران هاو تالارها وجود دارد، بسیار چشمگیر و درخشان است. این نور پردازی های میان سقف، که بسیار زیباست، چند سالی است که در صنعت ساختمان سازی وارد شده است. این جلوه های خاص با استفاده از سقف های کاذب صورت می گیرد.

نور پردازی

نور پردازی باید با دکوراسیون محیط متناسب باشد، تا حال و هوای خاص ببخشد و محیط را دگرگون کند. زیرا نورهای موجود در محیط بر روح و روان تاثیر بسیار بالایی میگذارد.

در سقف های اصلی نمیتوانید نور پردازی و نور مخفی اجرا کنید. به همین دلیل، ملزم به استفاده از سقف های کاذب هستید. این سقف ها به خاطر فضای آزادی که دارند، بسیار برای نورپردازی عالی هستند، چرا که کابل ها و سیم ها در آن مخفی می شوند و شما می توانید یک نورپردازی بدون نقص را ببینید.

مزایا نور پردازی با نور مخفی و باکس

استفاده از سقف کاذب انرژی کمتری میگیرد و صرفه جویی در مصرف انرژی است. همچنین برای نور پردازی سقف کاذب، از لامپهای ال ای دی نیز استفاده می کنند که برق کمتری مصرف می کنند. همچنین بعضی از طرح ها، موجب بزرگی فضای محیط می شود.

سقف کاذب از جمله تزیینات سقف بنا است که برای زیبا شدن پوشش اصلی سقف در محیط نصب می شود. همچنین اگر این سقف های کاذب با نورهای رنگی مزین شود، بسیار جلوه و زیبایی به محل می دهند. نورپردازی در کنار زیبایی نمای رمانتیک و رویایی را برای شما می سازد. همانطور که در بالا اشاره کردیم از مهمترین دلایل اینکه افراد درخواست سقف کناف می کنند، همین نورپردازی های زیبا است.

توجه داشته باشید، اجرای نورمخفی و باکس نور همان مقدار که میتواند به خانه ی شما زیبایی بخشد، اگر توسط افراد ماهر نصب نگردد، همان مقدار باعث خستگی می شود و زیبایی گچبری خانه هایتان را از بین میبرد.

رضا پارسایی

گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی

3 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت نور مخفی و باکس نور مخفی»

دیدگاهتان را بنویسید