رنگ گچبری

رنگ گچبری

یکی از عناصر مهمی که در طراحی فضای داخلی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم، رنگ سقف خانه است که یکی از فاکتورهای مهم در طراحی فضای داخلی منزل می باشد و انتخاب درست آن میتواند یک جلوه ویژه به خانه تان ببخشد.علاوه بر این میتواند باعث ایجاد ایجاد جلوه ی چشمگیر در دکوراسیون داخلی شما و سبب بلندتر و یا کوتاه تر دیدن شدن سقف شما و در نتیجه بزرگ تر یا کوچک تر دیده شدن فضای داخلی شما شود ؛ به همین منظور در این مطلب ما می خواهیم مطالبی را در رابطه با انتخاب رنگ گچبری سقف را با شما در میان بگذاریم، شاید این سوال دغدغه شما عزیزان هم باشد، پس با ما همراه باشید. رنگ ابزار های گچی با توجه به سلیقه هر فردی انتخاب می شود اما با توجه به این که رنگ آمیزی و طراحی دکوراسیون بیشتر به سمت سبک مینیمالیستی گرایش دارد معمولاً رنگ چهارچوب ها و ابزار های گچی به رنگ خود دیوار رنگ آمیزی می شود.

 وقتی دیوارهای منزل به رنگ سفید هستند بهترین کار این است که گچبری سقف هم سفید رنگ باشد زیرا این کار باعث میشود منزل تان بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد اما اگر به هر دلیل تمایل ندارید گچبری سقف منزل تان سفید باشد میتوانید از نکات زیراستفاده کنید.اما اگر منزل تان کوچک است و نور کمی دارد بهتر است رنگ های روشن انتخاب کنید.

 

گچبری رضا پارسایی

رنگ های رایج برای رنگ امیزی گچبری و ابزارها

-رنگ کرم

-رنگ شکلاتی

-رنگ قهوه ای سوخته

-رنگ کرم با طرح چوب پتینه ای

-رنگ سفید لاجوردی-رنگ سقف

 برای انتخاب رنگ سقف خانه باید به عوامل و فاکتورهای مختلفی توجه کرد که در زیر به اختصار آن را برای شما شرح می دهیم:

ابعاد فضا: اگر فضای شما کوچک و سقف کوتاهی دارید بهتر است برای سقف حتما از رنگ های روشن استفاده کنید تا سقف شما بلند تر دیده شود و هرگز سمت رنگ‌های تیره برای گچبری سقف نروید. هم چنین اگر دوست دارید ظاهر گچبری ها را بپوشانید بهتر است رنگ سقف را یک رنگ انتخاب کنید.

 نور فضا: نور یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه شما می باشد، بهتر است اگر فضای خانه شما کم نور و نسبتا تاریک است رنگ انتخابی سقف تان روشن باشد تا فضای شما را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهد.

 رنگ مبلمان: برای انتخاب رنگ مناسب سقف خانه، حتما به رنگ مبلمانتان توجه کنید می توانید رنگ انتخابی تان را با جزئیات ساده ای از مبلمان مثل کوسن ها هماهنگ کنید اینطوری دکوراسیون منزل تان زیباتر میشود.

رنگ کفپوش: توجه داشته باشید که سقف و کف دو عنصر مکمل و مهم در طراحی فضای داخلی منزل است؛ بنابراین باید با هم هماهنگ باشند؛ به طور مثال اگر کفپوش شما تیره است بهتر است حتما رنگ انتخابی برای سقف را روشن در نظر بگیرید و یا بالعکس.

 

گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی

5 دیدگاه دربارهٔ «رنگ گچبری»

  1. سلام میتونید کمک کنید گچبری سقف سالنم رو چجوری رنگ کنم. بخاطر نداشتن موجودی میخوام خودم رنگش کنم و من از کاراتون خوشم امده امکانش هست کمکم کنید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید