گچبری پیش ساخته

بررسی قیمت گچبری دستی با پیش ساخته توسط استاد پارسایی

این مقاله توسط استاد رضا پارسایی به نگارش درآمده و تجربیات ایشان است.

مقایسه گچبری دستی و پیش ساخته واقعا ناامید کننده است. ولی چاره ای نیست ، چون بسیاری از کاربران اطلاعات درستی ندارند. و بنده به ناچار مجبورم در مورد این موضوع از حیثیت گچبری دستی دفاع کنم و ایراد کار را بررسی کنم تصمیم گرفتم به یکی از معتبرترین سایت های فروش گچبری پیش ساخته تماس بگیرم و همین کار را هم انجام دادم. بعد از تماس با مشاور فروش مربوطه از بنده پرسید که چند متر و چه مدتی مدنظر دارید و به آنها گفتم که یک دیوار به ابعاد 4*3 متر دارم که در سالن پذیرائی رو به پنجره نما دارد ” و در ضمن این واقعی بود چون واقعا برای اینکه بتوانم موضوع را بررسی کنم باید حتما خودم یک خرید انجام می دادم تا فرق و تفاوت گچبری دستی و پیش ساخته را پیدا کنم تا حداقل ایرادات کسب و کار خودم را برطرف کنم.

استاد رضا پارسایی استاد حرفه ی در اخلاق و کار با تجربه 20 ساله کافیست 10 دقیقه به ایشان زمان دهید تا طرح مرد نظر شما را با قلم بکشد و این حاصل دوهه سابقه در گچبری دستی است.

گچبری پیش ساخته

مرحله نصب گچبری های پیش ساخته

خلاصه : بعد از پرداخت مبلغ 2/200/000 تومان ( دو میلیون و دویست هزارتومان به صورت کارت به کارت ) فردا غروب گچبری ها از طریق اسنپ برای من درب خانه آورده شد و مبلغ 150/000 تومان هم راننده اسنپ از بنده گرفت ، بعد تماس گرفتم که محصول شما را تحویل گرفتم ولی این نیاز به نصاب گچبری دارد. گفتند نصب راحت است اگر می تونید خودتون نصب کنید و یا اگر نمی توانید نصاب را می فرستیم ولی زمان می برد. گفتم مشکلی نیست منتظر می شوم بعد از دو روز پیگیری مکرر یک نصاب تماس گرفت و گفت فردا برای نصب می آید و اجرت نصب را 1/500/000 یک میلیون و پانصد هزار تومن اعلام کرد با چندتا میخ و چسب چوب در عرض 1 ساعت کار را تمام کرد و دستگاه کارت خوان را به نشانه پایان کار به نمایش گذاشت و بنده تشکر کردم و خسته نباشید گفتم. اما وقتی نگاه به ترکیب و کیفیت کار انداختم گفتم استاد کاشکی یه خورده دقت می کردید و این کار رو ترو تمیز تر می زدید این اصلا با کیفیت داخل عکس ها مطابقت ندارد و همچنین گفتم این اصلا خوشکل نیست. گفت گچبری دستی که کار نکردی که توقع داری خیلی خوشکل بشه و اون جک و لطیفه قدیمی را برام تعریف کرد. که یه بنده خدای رفته بود قهوه خونه 1 ریال داده بود و چای خریده بود. و بعد دید داخلش یک مگس داره می رقصه به صاحب قهوه خونه گفته بود تو چای مگس داره می رقصه بهش میگه 1 ریال پول دادی می خوای خانم جمیله بیاد جلوت برقصه و من خنده ی از روی نارضایتی کردم و اون استاد رفت و من تصفه کردمو بعد حساب کتاب را شروع کردم :

150/000 + 1/500/000 + 2/200/000 = 3/850/000

مبلغ 3/850/000 تومان بنده برای یک گچبری قاب 3 تائی برای دیوار پرداخت کردم که متراژ آن 22 متر قاب دیواری بود برای یک دیوار 3 * 4 و حالا در ادامه هزینه گچبری دستی را اضافه می کنم.

طبق محاسبه بنده که متخصص در امور گچبری دستی هستم یک دیوار 3 * 4 را اگر بخواهیم گچبری دستی اجرا کنیم به صورت 3 قاب که قاب وسطی بزرگ تر باشد حدودا 22 تا 25 متر ابزار کشوئی دستی اجرا می شود که هزینه اجرای آن را متری متری 150/000 تومان در هر متر محاسبه کنیم می شود.

150/000 * 25 = 3/750/000

حالا مقایسه این دو امر با یکدیگر را خودتان انجام دهید. بیشتر کاربران چون اطلاع از قیمت گچبری دستی ندارند. به خاطر هزینه و قیمت کار به دنبال خرید از گچبری های پیش ساخته هستند. مورد دیگر که بسیار مهم است کیفیت کار است. اگر گچبری پیشاخته را قبل از خرید درخواست دیدن نمونه کار را داشته باشید. قطعا به شما امکان بازدید نمی دهد و بهونه های از پیش آماده برای شما می آورند چون با دیدن آن از نزدیک قطعا پشیمان از خرید می شوید. خیلی واضح تر و بی پرده بگویم تصاویر گچبری دستی را در اینترنت به نمایش می گذارند و پیش ساخته به شما می فروشند.

طراحی مغازه طلا فروشی

مورد دیگر درشت و زمخت بودن این محصول نسبت به گچبری دستی است. به علت ظرافت ندارد چون با در آوردن گچ بری از داخل قالب زود میشکند. و این امر در طراحی اولیه بسیار دخیل است تا برای جلوگیری از شکستن هنگام تولید کمی زخیم تر و کلفت آن را طراحی میکنند به همین علت است ظرافت ندارد