گچبری یکی از کارهایی محسوب می‌شود که برای افزایش زیبایی دیوار، سقف، طاقچه و ستون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گچبری در دو نوع دستی و پیش‌ساخته انجام می‌شود که گچبری دستی از قدمت و اصالت بسیاری برخوردار است. در ساخت صفحات تزئینی گچی به‌صورت دستی، گچ را با آب مخلوط می‌کنند تا به شکل خمیر درآید و تا زمانی که انعطاف دارد و سفت نشده است، گچبر به این خمیر حالت می‌دهد. در گچبری به روش دستی تمام کار به دست استاد گچ‌کار و تیم او انجام می‌شود. برای این سبک از گچبری از ابزار مختلفی همچون استانبولی، دمبر، پرگار، نقاله، بوم خوار و کاردک و همچنین نیروی دست استفاده می‌شود. قیمت گچبری به روش دستی با گچبری به روش پیش‌ساخته دارای تفاوت‌هایی است. گچبری‌های دستی از طرح‌های بسیار زیبا و اصیلی برخوردار هستند و شما می‌توانید این هنر زیبا را در آثار برجای‌مانده از گذشته تماشا کنید.

گچبری دستی به مهارت بسیاری نیاز دارد و هرکسی نمی‌تواند صفحات گچی را به زیبایی و ظرافت چشم‌نوازی بسازد. این نوع از گچبری به‌طورمعمول مناسب فضاهای کلاسیک است اما درصورتی‌که طرح‌های مدرن را بر روی این صفحات پیاده‌سازی کنند، می‌توان از آن‌ها در فضای مدرن نیز استفاده کرد‌.

قیمت گچکاری ساختمان چقدر است؟

کیفیتقیمت هر متر
گچ و خاک درجه 3 متری 40 هزار تومان
گچ و خاک درجه 2متری 60 هزار تومان
گچ و خاک درجه 1متری 80 هزار تومان

برای بازدید از کارها و نمونه های درجه 1 تماس بگیرید.

قیمت گچکاری و سفیدکاری نازک کاری

کیفیتقیمت هر متر
درجه 3 متری 50 هزار تومان
درجه 2متری 70 هزار تومان
درجه 1متری 100 هزار تومان

برای بازدید از کارها و نمونه های درجه 1 تماس بگیرید.

قیمت گچکاری روی رابیتس ساده سقف

کیفیتقیمت هر متر
درجه 3 متری 150 هزار تومان
درجه 2متری 200 هزار تومان
درجه 1متری 250 هزار تومان

برای بازدید از کارها و نمونه های درجه 1 تماس بگیرید.

قیمت سفیدکاری روی نور مخفی

( نحوه محاسبه متر طول می باشد )

کیفیتقیمت هر متر
درجه 3 متری 200 هزار تومان
درجه 2متری 250 هزار تومان
درجه 1متری 300 هزار تومان

برای بازدید از کارها و نمونه های درجه 1 تماس بگیرید.

قیمت سفید کاری روی باند و باکس سینه کفتری

( نحوه محاسبه متر طول می باشد )

کیفیتقیمت هر متر
درجه 3 متری 250000 هزار تومان
درجه 2متری 300000 هزار تومان
درجه 1متری 350000 هزار تومان

برای بازدید از کارها و نمونه های درجه 1 تماس بگیرید.

قیمت ابزارهای کشوئی روی لبه نور مخفی و ابزار های گلوئی دور تا دور

( نحوه محاسبه متر طول می باشد )

کیفیتقیمت هر متر
درجه 3 متری 80 هزار تومان
درجه 2متری 120 هزار تومان
درجه 1متری 170 هزار تومان

برای بازدید از کارها و نمونه های درجه 1 تماس بگیرید.

در پروژه ای که بیش از 30000 هزار متر ابزار اجرا شده باشد. و در آن یک موج ریز مشاهده شود از نظر بنده درجه 3 می باشد.

عوامل مؤثر بر قیمت گچبری دستی

عوامل بسیاری وجود دارند که بر هزینه‌ی گچبری کلاسیک یا همان دستی تأثیر می‌گذارند؛ این عوامل عبارت‌اند از:

1.  طرح گچبری دستی

طرح‌های بسیاری را می‌توان بر روی گچبری‌های دستی پیاده‌سازی کرد؛ برخی از این طرح‌ها پیچیده و برخی ساده هستند. هر چه طرح شما پیچیده‌تر و به عبارتی پُر کارتر باشد، به زمان بیشتر و زحمت بیشتری برای ساخت نیاز دارد؛ ازاین‌رو قیمت گچبری بیشتر خواهد شد.  

2.  مدت‌زمان ساخت گچبری دستی

قیمت گچبر ماهر با توجه ‌به کاری که تحویل می‌دهد و زحمتی که می‌کشد تعیین می‌شود‌. دستمزد استادکار گچبر یا گچ‌کار یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های گچبری به روش دستی است. گاهی برخی از استادکاران به دلیل مهارت بالا و یا بهره‌گیری از یک تیم حرفه‌ای می‌توانند طرح‌ها را زودتر تحویل دهند اما در حالت کلی زمان زیادی صرف فرایند گچبری می‌شود. استاد گچبر به‌طورمعمول تیم و گروهی با خود به همراه دارد؛ ازاین‌رو با توجه ‌به ساعت کار و زحمتی که این کارکنان می‌کشند نیز دستمزدی دریافت می‌شود. هزینه کارکنان نیز جزو عوامل مؤثر بر قیمت گچبری محسوب می‌شود.

3.  زیرسازی یا تعمیر

گاهی پروژه شما به زیرسازی خاص یا تعمیر نیاز دارد؛ برای انجام هر یک از این کارها، دستمزد استاد گچبر افزایش پیدا می‌کند‌. همچنین هزینه گچبری‌های فضاهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارند؛ به‌طور مثال قیمت گچبری سقف با قیمت گچبری دستی دیوار یکسان نیست و با توجه‌ به طرح و میزان کار و سایر موارد، قیمت آن‌ها متفاوت خواهد بود.

4.  متراژ کار

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر هزینه‌های گچبری دستی، متراژ فضای کار است؛ گاهی شما برای متراژ کمی به گچبری نیاز دارید و گاهی برای متراژ بیشتر. با توجه ‌به متراژ مورد نیاز گچبری، قیمت صفحات گچی سنجیده می‌شود. باید در نظر داشته باشید که مهم‌ترین عامل تعیین قیمت، طرح موردنظر شماست. بدیهی است که اجرای یک طرح پیچیده در متراژ کم، گران‌تر از اجرای طرحی ساده در متراژ بالاتر است.

5.  هزنیه مصالح

هر از گاهی مصالح مورد استفاده با تغییر قیمت مواجه می‌شوند که این تغییر قیمت‌ها بر هزینه صفحات تزئینی گچی تأثیر بسیاری می‌گذارد.

مناسب‌ترین قیمت گچبری

در اغلب موارد برای بازسازی و ساخت ساختمان، گچبری دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی این صفحات گچی تزئینی هزینه‌های بسیاری را برای شما به همراه دارند. با توجه ‌به موارد ذکر شده حال می‌دانید که عوامل گوناگونی وجود دارند که بر قیمت صفحات گچی تزئینی به روش دستی تأثیر می‌گذارند. ازاین‌رو شما با توجه‌ به همین عوامل، می‌توانید مناسب‌ترین قیمت گچبری را مطابق با بودجه خود برآورد کنید.

این نکته مهم را فراموش نکنید که حتماً کار خود را به دست استادکار ماهر و تیم حرفه‌ای و با سابقه بسپارید تا سرمایه و زمان شما به هدر نرود. ممکن است شما در ابتدا هزینه زیادی را صرف کنید تا کار، با کیفیت بالاتر و دوام بیشتری به انجام برسد ولی همین امر سبب می‌شود که در طول زمان  کمتر به تعمیرات و بازسازی نیاز پیدا کنید.

افرادی که مهارت کافی ندارند هزینه‌های شما را دوچندان می‌کنند، وقت گران‌بهای شما را هدر می‌دهند و در پایان، کاری بی‌کیفیت تحویلتان خواهند داد. برای بهره ‌بردن از قیمت مناسب باید پیش از شروع، سابقه و نمونه کار استاد گچبر را بررسی کنید. شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی با شماره 09121675601 و بیان طرح و متراژ موردنظر خود، تا حدودی از هزینه کار مطلع گردید.

آخرین قیمت گچبری 1401

نمی‌توان به‌صورت قطعی قیمتی برای صفحات گچی تزئینی به روش دستی ارائه نمود؛ همان‌طور که گفته شد قیمت‌گذاری گچبری‌های دستی بنا بر عوامل گوناگونی مشخص می‌شود. با توجه ‌به نکات ذکر شده در ابتدا باید استادکار گچبر طرح انتخابی شما را مشاهده نماید و عوامل مختلف را بسنجد تا بتواند یک قیمت حدودی برای کارتان تعیین نماید. می‌توان برای برخی از کارهای ثابت که به‌طور متعدد توسط استادکار انجام می‌شوند، قیمت مشخصی اعلام نمود؛ اما به‌طورکلی نمی‌توان قیمت مشخصی را برای این هنر مشخص کرد.

آخرین تغییرات قیمت گچبری کلاسیک و دستی با توجه ‌به تغییرات روز هزینه‌های مختلف سنجیده می‌شود‌. شما عزیزان برای ارتباط با واحد پشتیبانی و اطلاع از چگونگی قیمت گچبری دستی توسط تیم متخصص استاد رضا پارسائی می‌توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. همکاران ما آمادگی دارند به‌طور رایگان از محل مورد نظر شما بازدید کرده و مشاوره‌های لازم را برای کسب بهترین و زیباترین طرح گچبری مناسب با آن را ارائه دهند.

بررسی قیمت گچبری توسط رئیس اتحادیه استاد پارسائی

رئیس اتحادیه گچبری در تهران رضا پارسائی که چندین سال است. قیمت گچبری را در تهران و شهرستان ها ایشان وضع می کند. به گفته ایشان روز به روز قیمت تمامی اجناس بالا می رود و اما اتحادیه گچبری تهران با مدریت رضا پارسائی حتی یک درصد هم به قیمت گچبری اضافه نکرده است. و این امر باعث شده که بسیاری از اساتید و گچبرها از انجام این کار خودداری کنند و به فکر ترک این کار شده اند. چون دستمزد گچبر و گچ کار یکی شده و این اتحادیه حاضر به اعلام نرخ جدید نیست.

قیمت گچبری با ورق طلا

برخی از افراد علاقه بسیاری به پتینه کاری دارند و در دکوراسیون منزل خود نیز از این هنر استفاده می‌کنند. در پتینه کاری از ورق‌های طلا و نقره برای افزایش جذابیت استفاده می‌شود. در مقابل، برخی از افراد نیز وجود دارند که به این هنر علاقه‌مند نیستند ولی تمایل به استفاده از ورق‌های طلا و نقره در دکوراسیون منزل خود دارند. به‌طورمعمول ورق‌های طلا و نقره را می‌توان در مبل‌سازی، مجسمه، ظروف گوناگون و پتینه کاری مشاهده کرد. علاوه بر این موارد می‌توان از این ورق‌های باارزش در گچبری نیز استفاده نمود. افراد می‌توانند با توجه ‌به سلیقه و طرح انتخابی خود در کنار رنگ ساختمان از صفحات گچی تزئینی که با ورق‌های طلا و نقره زیباسازی شده‌اند استفاده کنند.

قیمت گچبری لوکس و کلاسیک مزین شده با ورق‌های طلا و نقره نیز متغیر و علاوه بر عوامل ذکرشده، به قیمت این ورق‌ها وابسته است. برخی افراد از رنگ طلایی و یا نقره‌ای برای گچبری‌های خود استفاده می‌کنند. با این روش هم می‌توان طرحی مشابه ورق‌های طلا و نقره را ایجاد نمود، اما کیفیت این دو مورد کاملاً متفاوت است.

نحوه برآورد قیمت گچبری دستی

قیمت گچبری با توجه‌ به سطح کار محاسبه می‌شود. گچبری‌ها بر روی سطوح هموار و ناهموار انجام می‌شوند و هزینه آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. دستمزد گچ‌کار و تیم گچبری، هزینه مصالح مورداستفاده و همچنین ابزار موردنیاز، در محاسبه قیمت گچبری نقش مهمی دارند‌. در ابتدای کار اولین مورد قابل‌ بررسی برای برآورد قیمت این صفحات گچی تزئینی، متراژ کار است که بر اساس واحد مترمربع سنجیده می‌شود. همان‌طور که بیان شد گچبری‌های هر بخش ازجمله سقف، دیوار، دور لوستر، سرستون و راه‌پله‌ها به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شوند و دارای قیمت‌های گوناگونی هستند. میزان حجم کار و پیچیده بودن طرح و همچنین میزان زمانی که هنرمند گچبر قرار است صرف ساخت صفحات گچی نماید نیز در برآورد قیمت این صفحات گچی مورد بررسی و محاسبه قرار می‌گیرند.

هرچه زمان تحویل کار افزایش پیدا کند به معنای پیچیده‌تر بودن کار و زحمت بیشتر است درنتیجه موجب افزایش قیمت کار می‌شود. گاهی افراد طرح دلخواه خود را برای ساخت پیشنهاد می‌دهند. در این صورت، اول طرح کار سنجیده می‌شود و سپس موارد گوناگون را بررسی می‌کنند تا قیمت مشخصی به مشتری ارائه شود.

مزیت‌های قیمتی گچبری دستی نسبت به گچبری پیش‌ ساخته

ازجمله مهم‌ترین مزیت قیمت گچبری دستی در برابر گچبری پیش‌ ساخته این است که این هزینه در طول زمان برای شما مقرون‌به‌صرفه خواهد بود؛ یعنی به علت کیفیت این کار شما به تعمیرات و بازسازی زیادی نیاز ندارید و می‌توانید به مدت طولانی بدون هیچ‌گونه مشکلی از این گچبری‌ها استفاده نمایید. رضا پارسایی به همراه یک تیم حرفه‌ای در حوزه گچبری دستی با سال‌ها تجربه در کنار شماست تا زیبایی را به خانه شما هدیه دهد. برای ارتباط با این تیم حرفه‌ای می‌توانید از روش‌های زیر اقدام نمایید:

  • شماره تماس: 09121675601
  • واتساپ: 09121675601
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۴ رای
Call Now Button