گچبری نور مخفی

گچبری نور مخفی

گچبری نور مخفی، یکی از مواردی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و در صورت اجرای صحیح و اصولی، جلوه ای چشم نواز به دکوراسیون داخلی می بخشد.

در واقع نورمخفی به اجرای هر نوع نور پردازی گفته می شود، که منبع تولید نور، به صورت مستقیم دیده نشود و فقط نوری که ایجاد می کند به چشم ما برسد.

چیزی که این روزها به اسم نور مخفی در بین مردم و برقکارها رواج دارد، بیشتر با استفاده از شیلنگ های نورانی در سقف ها و داخل گچبری ها اجرا می شود.

 -گچبری نور مخفی سقف سبب، سهولت اجرای نورپردازی شده و جلوه زیبایی به فضا می بخشند.

-همچنین گچبری ابزار نور مخفی، با فراهم کردن محلی برای عبور سیم های برق،ال ای دی، و نور مخفی باعث افزایش ماندگاری سیم ها و اتصالات می شوند. آنها سیم کشیها را از گرما،‌ رطوبت، نفوذ آب، پوسیدگی و ضربه های فیزیکی در امان نگه می دارند.

-این ابزار دکوراتیو، در مکان هایی که امکان اجرای سقف کاذب یا دسترسی به سقف طاصلی وجود ندارد، گزینه بهینه است.

-تناسب رنگ نورپردازی با گچبری، موضوع مهمی است. که باید مورد توجه قرار گرفته و با توجه به نوع کاربری، طراحی خاصی برای آن انجام پذیرد تا فضایی دلنشین و منحصر بفرد ایجاد کند.

 

گچبری رضا پارسایی

نور مخفی در راهرو ها

نورهای مخفی برای راهروهایی که فاقد هر گونه منبع روشنایی هستند بسیار مناسب اند، مخصوصا پشت دیوار های کاذب یا تابلو ها. همین نور مخفی ها می توانند چهره راهروهای شما را تغییر داده و به جلوه ببخشند.

 

کانتر آشپزخانه پذیرای نور مخفی

صرف یک شام عاشقانه در فضایی رومانتیک، فقط با نورپردازی ملایم فضا امکان پذیر است. پس سریع دست به کار شوید و نور های مخفی که خیره کنندگی کمتری، نسبت به منبع های نوری مثل چراغ ها و لوستر ها دارند را مهمان سالن غذاخوری یا کانتر آشپزخانه تان کنید و فضایی شاعرانه و صمیمی را برای صرف یک شام دونفره خوب را مهیا کنید.

 

حمام ها و سرویس های بهداشتی

  • استفاده از نورهای مخفی، در حمام ها و سرویس های بهداشتی هم یکی از راه حل های تغییر چهره این فضاها است. معمولا این نور مخفی ها را در محل اتصال سقف و دیوار استفاده می کنند. به صورتی که دور تا دور دیوار ها را این نور های مخفی می پوشاند.

 

حضور هوشمندانه نور های مخفی در فضا

به جای این که راهروها یک فضای طولانی بدون هیچ گونه تزئییناتی باشند، تعدادی شلف به همراه نورمخفی های زیبا در آن طراحی و اجرا شود که جذابیت این راهرو را دو چندان می کند.

 

نورمخفی در راه پله ها

برای راه پله های خانه تان می توانید، دست انداز هایی از جنس نور مخفی تهیه کنید، فقط کافی است تا در دل دیوارهای بغل راه پله تان شکاف هایی ایجاد کنید و داخل ان ها ریسه های نوری کار کنید. جذابیت این راه پله های نورپردازی شده بسیار خیره کننده است.

 

راه پله های نورانی

البته نورپردازی راه پله ها فقط به دیواره های بغل آن ها محدود نمی شود. از این نورهای مخفی در زیر هر کدام از پله های تان استفاده کنید، این کار باعث می شود دیگر در طول شب نگران رد شدن از راه پله ها را نداشته باشید، به علاوه مخفی بودن این نور پردازی باعث می شود تا در شب برای چشم ها آزاردهنده نباشند.

گچبری رضا پارسایی

نور مخفی در پشت تجهیزات سرویس های بهداشتی

نور مخفی های که در سرویس های بهداشتی استفاده می شوند لزوما فقط نباید در سقف یا کف مورد استفاده قرار بگیرند، از آن ها می توان برای پشت اینه ها یا دیگر وسایل و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد.

 

کاربرد گچبری نور مخفی

درواقع كاربرد نورمخفي، دادن حاله اي از نورحدود٢٠-٣٠سانت جلوتر ازآن است، وتامين نور محل بايد ازطريق ديگري انجام پذيرد به همين دليل تقريبا اكثر اوقات در طراحي نورمخفی، ابعاد به صورتي است كه در زير نورمخفي جايي براي هالوژن نيز تعبيه ميكنند كه فضاي بيشتري را اشغال كرده. اكثرطراحان بخاطر كمبود فضا و ارتفاع مجبور به حذف نورمخفي ميشوند.
اما اين يك راه حل بسيار ساده دارد. شما ميتوانيد نور مخفي با كمتر از ١٠سانتيمتردرمحل مورد نظر اجرا كنيد، و بجاي هالوژن هايي كه حذف كرده ايد از لوسترهاي ديوار كوب استفاده كنيد كه درقابندي ديوارها كاربرد فراواني دارد، وجلوه ي زيبايي به يك فضاي مدرن ياكلاسيك ميتواند بدهد.

چند نکته تکمیلی

میزان و شدت روشنایی، فاکتور تعیین کننده در انتخاب نوع ال ای دی است.

همچنین بسته به نوع و کاربری اتاق می توانید از رنگ های آفتابی یا مهتابی برای روشنایی استفاده کنید.

بنابراین با اجرای نور مخفی در گچبری نه تنها به راحتی سیمها را از دید پنهان کرده اید،‌ بلکه ظاهری کلاسیک و لوکس به اتاق بخشیده اید.

گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی

دیدگاهتان را بنویسید