نکات مهم در طراحی و اجرای گچبری

نکات مهم در طراحی و اجرای گچبری

طراحی و اجرای گچبری

گچبری قرار است جلوه بهتر و زیبا تری به خانه شما بدهد اما اگر چند اصل ساده را رعایت نکنید ممکن است هزینه و زمانی که صرف می کنید نتیجه عکس بدهد.

به شما پیشنهاد می کنیم هنگام طراحی و انتخاب مدل گچبری خانه تان به این موارد دقت کنید

طراحی و اجرای گچبری
طراحی و اجرای گچبری

1-ارتفاع سقف

گچبری های سنگین ،خیلی برجسته و حجیم مناسب سالن هایی با سقف یلند و ترجیحا پنجره های قدی هستند.اگرارتفاع سقف خانه شما در حد استاندارد یا کوتاه تر است ،سعی کنید طرح های شلوغ و حجیم انتخاب نکنید.

2-دکوراسیون کلی خانه

زیبایی سقف و کناره های آن هم باید هماهنگ با سبک و سلیقه کلی شما باشد همانظور که پرده های ضخیم و سنگین منلسب فضایی با مبلمان مدرن نیست ، گچبری کلاسیک هم با مبلمان مدرن سنخیتی ندارد. گچبری سقف
3-پرهیز از افراط و تفریط:بهتر است سبک . طرحی از گچبری را انتخاب کنید که بتوانید ان را در باقی فسمت های خانه مانند آشپزخانه ،دیوار پلکان داخلی و حتی سرویسهای بهداشتی هم به کار ببرید.استفاده از گچبری فقط برای سالن دیگر امر پذیرفته شده ای نیست.

اصول گچبری دیوار کلیک کنید.

4-حفظ آرامش بصری

گچبری مانند رنگ و طرح کاغذ دیواری تاثیر بسزایی روی آرامش یا آشفتگی بصری افراد می گذارد .به طورمثال استفاده از طرح های شلوغ در قسمت میانی سقف و رها کردن کناره ها باعث ایجاد حس سنگینی و عدم تعادل می شود.

5-استفاده آگاهانه از رنگ

هرچند گچبری رنگی تقریبا منسوخ شده اما استفاده از رنگ هایی خاص در بخش هایی از گچبری می تواند حس اصالت و اشرافیت بیشتری در خانه ایجاد کند البته بهتر است گچبری رنگی فقظ در فضاهای بزرگ تر اجرا شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Call Now Button