هماهنگی بین گچبری و فضای خانه

هارمونی گچبری و فضای منزل

فهرست مطالب

گچبری یکی از ویژگی های معماری است که به ارزش خانه شما می افزاید. اگر این تکنیک به درستی انجام شود، فضای خانه را شیک و هنری می کند.آیا در خانه ای قدیمی با گچبری ها قدیمی زندگی می کنید و از این فضا خوشتان نمی آید؟ آیا نگرانید که نتوانید از پس هزینه های گچبری که دوست دارید بر بیایید؟ از سبک یا اندازه آنها اطمینان ندارید؟ آیا فکر می کنید فکر میکنید سبک گچبری که میخواهید انتخاب کنید به خانه تان نمی آید؟

در اینجا چند راهنمایی برایتان آورده ایم تا به سوالات فوق پاسخ دهید.گچبری رضا پارسایی

گچبری رضا پارسایی

سبک خانه و ارتفاع سقف را در نظر داشته باشید

در ابتدای کار باید سبک خانه و نوع دکوراسیونی که میخواهید پیاده کنید را به درستی انتخاب کنید. اگر شما خانه ای مدرن دارید، گچبری سلطنتی (سنتی) به هر شکلی که باشد قطعاً با خانه شما همخوانی ندارد.

نکته ای در مورد سقف بلند: برای سقف هایی با ارتفاع بیشتر از 3 متر، در نظر داشته باشید که گچبری برای هر فوت از ارتفاع سقف، باید یک اینچ پهنا داشته باشد. در نتیجه برای سقف های کوتاهتر نباید گچبری کرد.

سبک مبلمان و عناصر دکور را در نظر داشته باشید.

برای مثال در اتاقی با سقف بلند میتوان از سبک گچبری سنتی استفاده کرد و با مبلمان ساده و استفاده از چند آباژور ایستاده یا گلدان بلند به فضا زیبایی دو چندان بخشید.همچنین به دلیل استفاده از این سبک؛ گچبری نباید زیاد سنگین و یا پیچیده باشد. اگر از کاغذ دیواری میخواهید استفاده کنید، باید طرح و رنگ آن مناسب با فضا باشد.

در کل باید هماهنگی بین اجزا به درستی رعایت شود تا عناصر در بهترین حالت،خود را نشان دهند.

گچبری

با ترکیب بیش از یک نوع گچبری، نمای بهتری بسازید.

در زیر گچبری سلطنتی، نوار پهنی از گچبری مدرن طرح دار کار کنید تا پهنای کلی آن بیشتر شود. با اینکار میتوانید حتی خانه با سبک گچبری سنتی را با نمایی بسیار مدرن تر از آنچه که هست نشان دهید. نور پردازی و سبک مبلمان هم بسیار تاثیر گذار هستند و باید ترکیب همگی با رعایت اصل هماهنگی صورت پذیرد.

گچبری

آیا باید کل خانه را گچبری کنیم؟ خیر.

برخی فکر میکنند باید تمام خانه را گچبری کار کرد تا زیبایی آن بیشتر شود؛اما استفاده بیش از حد از گچبری باعث تکراری شدن آن بعد از مدت کوتاهی و از بین رفتن جذابیت آن شود. بهتر است مکان هایی خاص انتخاب کنید و با مشاوره، بهترین نوع گچ کاری را برای آنها انتخاب کنید.

اگر سقف بلند وجود نداشت، باز هم می توان گچبری کار کرد؟

خانه های اکثر ما سقف کوتاه دارد، ولی این دلیل نمی شود که گچبری نداشته باشیم. بلکه باید مقیاس اتاق و سبک خانه و مبلمان را در نظر بگیریم. پهنای گچبری باید با ارتفاع اتاق نسبت درستی داشته باشد تا در بهترین حالت نهایت زیبایی خود را نشان دهد.

هماهنگی بین گچبری و فضای خانه
هماهنگی بین گچبری و فضای خانه

با یک تیر دو نشان بزنید!

معمولاً گچبری در تقاطع دیوار و سقف کار می شود.با ادامه دادن رنگ دیوار تا سقف و قرار دادن گچبری در وسط سقف، میتوان دیوارها را بلندتر نشان داد و در نتیجه آن ارتفاع سقف گویی بلندتر میشود.

اگر هنوز در انتخاب گچبری مناسب برای منزل یا محل کار خود به نتیجه نرسیده اید،تیم گچبری رضا پارسایی با 15 سال تجربه اماده ارایه مشاوره و اجرای گچبری با بهترین قیمت برای شما میباشد.

نمونه فیلم های گچبری با ترکیب مناسب برای منزل

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *