جدیدترین عکس و تصاویر گچبری دیوار در سال 2022 ✔️ ✔️

قطعاً شما نیز در خانه‌های دوستان و آشنایان صفحات گچبری شده‌ای را بر روی دیوار، سقف و سایر فضاها مشاهده کرده‌اید. به‌منظور زیباسازی دکوراسیون ساختمان‌ها از هنر زیبای گچبری استفاده می‌شود. گچبری هنر جدیدی نیست؛ بلکه قدمت و اصالت چندین هزار‌ساله دارد و نه‌تنها در ایران، بلکه در سایر کشورها نیز از این هنر زیبا استفاده می‌شود. هنر گچبری درواقع با هنر معماری تلفیق شده و موجب خلق فضایی زیبا می‌شود. در گذشته برای دیوارهای خانه‌ها، کمتر از گچبری استفاده می‌کردند اما امروزه با وجود طرح‌های ساده و بسیار شیک، استقبال بیشتری از گچبری دیوار شده است. به‌طورکلی استفاده از صفحات گچی تزئینی در دکوراسیون خانه موجب می‌شود تا دیوار، سقف، ستون و دیگر فضاها از سادگی خارج شوند و دیگر شما نیازی به نصب تابلوهای اضافی نداشته باشید.

دیوارهای ساده و یک‌دست، زیبا هستند؛ اما جلوه خانه را نیز بسیار ساده و بی‌روح می‌کند. برای درک تفاوت زیبایی دیوارها می‌توانید پیش از نصب صفحات گچبری شده از دیوارها عکس‌برداری کنید و پس از گچبری با آن مقایسه کنید. تا زمانی که چشمان شما می‌تواند زیبایی‌ها را تماشا کند، بهتر است زیبایی‌ها را ایجاد نمایید و از آن‌ها لذت ببرید.

انواع قاب گچبری دیوار

امروزه باتوجه‌به مد روز، از قاب‌های گچبری شده برای دیوارها استفاده می‌کنند؛ این قاب‌ها علاوه بر رفع سادگی دیوارها، فضایی برای نصب اشیاء دکوری همچون تابلو نقاشی، تابلوفرش و تابلو عکس می‌باشند. انواع قاب گچبری دیوار از تنوع طرح بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید متناسب با سبک منزل، سلیقه، سبک دکوراسیون و بودجه‌ای که در اختیار دارید از این قاب‌ها استفاده نمایید. به‌طورکلی این قاب‌ها از اضلاع ساده‌ای برخوردار هستند و در گوشه‌ها و یا در دو ضلع آن از نقوش گوناگون استفاده می‌شود. ساخت قاب‌های گچبری شده به دو روش دستی و پیش‌ ساخته امکان‌پذیر است و می‌توان از طرح‌های سنتی و یا مدرن در آن استفاده نمود.

بهترین استاد گچبری سقف کلیک کنید.

در خانه‌هایی با سبک و دکوراسیون سنتی تا مجلل، از نقوش اصیل استفاده می‌شود تا حس و حال سنتی بودن دیوارها و فضای خانه حفظ شود. در مقابل نیز در منازلی با سبک و دکوراسیون مدرن، از نقوش و طرح‌های مدرن و مینیمال استفاده می‌کنند تا حال و هوای مدرنیته محیط را حفظ نمایند. البته نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که در گذشته طرح‌های سنتی بیشتر مورد استقبال قرار می‌گرفتند و امروز بیشتر طرح‌های مدرن طرفدار دارند؛ گاهی نیز طرح‌ها و نقش‌ونگارهای سنتی و مدرن را با یکدیگر تلفیق می‌کنند تا اثری زیباتر و متناسب با سلیقه مشتری خلق شود.

گچبری دیوار شیک و ساده

همان‌طور که بیان شد در گذشته، طرح‌های گچبری کلاسیک برای دیوارها مورد استفاده قرار می‌گرفت که این طرح‌ها شامل انواع گل گچی، گل‌های کنج قاب دیوار و گل دور قاب دیوار می‌شوند. در طرح‌های سنتی نقش‌ونگارهای بسیاری استفاده می‌شد که موجب مجلل شدن و یا به عبارتی سلطنتی شدن دیوارها می‌شد؛ اما امروزه دیگر همچون گذشته نیست و طرح‌های مجلل و پرکار برای مخاطب جذابیت چندانی ندارد. سبک زندگی‌های امروزی به سمت ساده‌گرایی می‌رود و از تجمل‌گرایی خارج می‌شود؛ ازاین‌رو دکوراسیون منازل و هرچه که به دکوراسیون محیط خانه‌ها مربوط می‌شود را نیز در ساده‌ترین حالت ممکن به وجود می‌آورند. امروزه طرح‌های گچبری دیوار ساده و شیک مورد استقبال زیادی قرار گرفته‌اند؛ در این طرح‌ها خبری از نقش و نقوش پرکار و شلوغ نیست و بیشتر از طرح‌های ساده و مینیمال استفاده می‌شود.

برای گچبری دیوار ها با طرح‌هایی مدرن و جدید خبری از مرغان، گل‌وگیاه‌های پرکار و تاج‌های سنگین نیست و گاهی ساختارشکنی صورت می‌گیرد؛ گاهی رنگ‌ها را ترکیب می‌کنند و به‌غیراز رنگ سفید از سایر رنگ‌ها نیز برای زیبایی‌بخشی بیشتر استفاده می‌کنند. به‌طورکلی طرح‌های گچبری دیوار ساده و به‌دوراز هرگونه تجمل‌گرایی طرفداران بسیاری دارد و اغلب افراد خواستار این طرح‌ها هستند. تجربه و تخصص رضا پارسائی آن چیزی است که شما برای داشتن گچبری دیوار های شیک در عین سادگی به آن نیاز دارید. همچنین امکان مشاوره و بازدید رایگان برای طراحی منحصربه‌فرد گچبری دیوار ها و برآورد قیمت نیز امکان‌پذیر است. فقط کافیست با شماره 09121675601 تماس بگیرید تا از این خدمات رایگان و مهارت بی‌نظیر ایشان بهره‌مند شوید.

گچبری دیوار

گچبری دیوار ها

از هنر گچبری برای انواع دیوارها استفاده می‌شود که برخی از این دیوارها شامل موارد زیر هستند:

1.  گچبری دیوار پشت تلویزیون

در تمام خانه‌های امروزی از تلویزیون استفاده می‌شود و کمتر خانه‌ای وجود دارد که در آن تلویزیون نباشد. برخی از افراد برای بزرگتر کردن فضای خانه از میز تلویزیون و لوازم مربوط به آن استفاده نمی‌کنند و تلویزیون خود را به دیوار نصب می‌کنند. به‌طورمعمول دیوارهایی که در پشت تلویزیون قرار دارند کاملاً ساده هستند. گاهی افرادی بر روی این دیوارها انواع قاب‌ها را نصب می‌کنند؛ اما به این دلیل که فضای مشخص و درستی ندارند، حتی یک قاب نیز ممکن است سبک و دکور خانه شما را به هم بریزد. مدتی است که از گچبری دیوار پشت تلویزیون برای زیبایی‌بخشی استفاده می‌شود؛ البته این موضوع برای افرادی است که می‌خواهند تلویزیون خود را بر روی دیوار نصب نمایند. این قاب‌ها می‌توانند فضای قرارگیری این وسیله را مشخص کرده و آن را زیباتر کنند و به نوعی در مرکز توجه قرار دهند.

2. گچبری پذیرایی

دیوارهای پذیرایی در مقایسه با دیوار سایر بخش‌های خانه از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؛ زیرا بیشتر از سایر دیوارها در معرض دید قرار می‌گیرند. به‌طورکلی طرح‌های صفحات گچی تزئینی دیوارهای پذیرایی شامل سه دسته می‌شوند که عبارت‌اند از:

  • طرح‌های زمینه و سطوح: این دسته از گچبری‌ها شامل یک سطح کلی یا تکه‌تکه شده هستند و نقش پوششی را ایفا می‌کنند.
  • طرح‌های حاشیه: این دسته از طرح‌ها دارای الگوهای خاصی می‌باشند که گاه به یکدیگر پیوسته و گاه گسسته هستند. این دسته گچبری‌ها برای دیوار راه‌پله‌ها، راهروها و کناره سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  •  گچبری دیوار خاص: این دسته شامل طرح‌های ویژه و خاصی است که مخاطب در نظر دارد و می‌خواهد متناسب با سلیقه و طرح دلخواه او گچبری‌ها برای دیوارها انجام شوند.

صفحات گچبری شده برای دیوارهای پذیرایی معمولاً از نوع گچبری‌های خاص هستند و شما می‌توانید با سلیقه خود طرح دلخواه را پیاده‌سازی کنید. همان‌طور که گفته شد در جدیدترین طرح‌های گچبری دیوار پذیرایی و سایر دیوارها، از طرح‌های مدرن و ساده استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که دیوارهای پذیرایی نباید شلوغ و پرنقش‌ونگار باشند، از طرح‌های ساده استفاده می‌شود تا نظم سبک و دکور خانه‌ها بر هم نخورد. امروزه از گچبری‌های نقش‌برجسته و همچنین گچبری به همراه نورپردازی در خانه‌های مدرن استفاده می‌شود.

3. گچبری دیوار اتاق‌ خواب

زیبایی اتاق‌ خواب نیز همچون سایر فضاها بسیار حائز اهمیت است. شما باید از زیبایی اتاق‌ خواب خود لذت ببرید تا بتوانید خواب و استراحت خوبی را تجربه کنید. برای دیوارهای اتاق ‌خواب‌ها هم از هنر گچبری استفاده می‌شود؛ اما باید توجه کرد که برای گچبری دیوار اتاق‌ خواب باید ساده‌ترین طرح‌ها را استفاده نمایید و از تجمل‌گرایی دوری کنید. به‌طورمعمول از طرح‌های نئوکلاسیک و یا مینیمال برای گچبری‌ دیوار های اتاق‌ خواب استفاده می‌کنند تا فضایی زیبا و مملو از آرامش ایجاد شود.

قیمت گچبری دیوار

همان‌طور که می‌دانید گچبری‌های دیوار به دو روش دستی و پیش ‌ساخته تولید می‌شوند که هر یک از این دو روش، هزینه‌های متفاوتی دارند. قیمت گچبری دیوار به روش دستی بیشتر از روش پیش‌ ساخته است؛ چراکه تمام کار به دستان هنرمند استادکار گچبر انجام و مدت‌زمان بیشتری برای ساخت آن‌ها صرف می‌شود. عوامل گوناگونی وجود دارند که بر روی قیمت صفحات تزئینی گچی برای دیوار تأثیر می‌گذارند؛ عواملی همچون قیمت مصالح، میزان مصرف مصالح، متراژ دیوار، طرح موردنظر و دستمزد استادکار گچبر و تیم همراه او به‌طور مستقیم بر قیمت‌گذاری گچبری دیوار تأثیر می‌گذارند.

گچبری‌های دستی از دوام و استحکام بیشتری برخوردار هستند و ظرافت آن‌ها بسیار بیشتر از نوع پیش‌ساخته است اما به این شرط که، صفحات گچبری به دست استادکار ماهری ساخته شوند؛ در غیر این صورت شما هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوید و طرح دلخواه خود را تحویل نمی‌گیرید. استاد رضا پارسائی به همراه تیمی مجرب و ماهر با 20 سال سابقه فعالیت در حوزه گچبری دستی سقف و دیوار ، مهارت و تجربه خود را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید از دیوارهای منزل خود با هنر گچبری لذت ببرید. شما می‌توانید برای برآورد هزینه گچبری منزل خود، از طریق صفحه تماس با ما با رضا پارسائی در تماس باشید و از او مشاوره بگیرید.