گچبری سلطنتی

گچبری سلطنتی

گچبری سلطنتی

گچبری ساختمان به عملیات ساختمانی جهت سفیدکاری سطوح دیوارها، شمشه گیری دیوارها و لبه ها و دور پنجره ها، شاقول و تراز کردن دیوارها، گونیا کردن کنج ها و زیرسازی دیوارها جهت آماده سازی سطوح برای اجرای کاغذ دیواری یا دیوارپوش یا نقاشی ساختمان را می گویند.

گچبری سلطنتی

گچبری سلطنتی

گچ کاری ساختمان به دو دسته کلی زیرکار و روکار تقسیم میشوند.

1- زیرکار گچ کاری به لایه ای می گویند که مستقیم بر روی دیوار سفالی یا سیمانی می کشند. برای لایه زیرکار بهتر است از مخلوط گچ و خاک استفاده کنید. مخلوط  کردن گچ و خاک از ترک خوردن لایه نهایی پس از اتمام کار جلوگیری خواهد کرد.

برای اینکار از مخلوط کردن خاک رس و گچ زیرکار که معمولاً قیمت کمتری دارد استفاده می کنند.بهتر است استاد گچ کار لایه زیرکار و مخلوط گچ و خاک را تا حد امکان شمشه کند تا از افزایش ضخامت لایه روکار جلوگیری کند.
2- روکار گچ کاری به لایه پرداخت نهایی گچ کاری گفته می شود که معمولاً ضخامت آن در حد 2 سانتیمترمی باشد. گچ مورد استفاده در لایه روکار گچ کاری باید بسیار دانه ریز باشد تا سطح نهایی بسیار یک دست باشد. همچنین شمشه گیری و گونیا کردن کنج ها باید جوری باشد که از هرگونه تاب و موج در دیوار و سقف جلوگیری کند.گچ کاری سقف ساختمان فقط از لایه نهایی تشکیل می شود و بهتر است که از لایه گچ و خاک برای گچ کاری سقف استفاده نکنید.

استفاده از مخلوط گچ و خاک به دلیل چسبندگی کم بین خاک رس و یونولیت سقف و وزن سنگین آن در مواقع زلزله بسیار خطرناکمی باشد.در این شرایط بهتر است تنها از گچ ساختمانی برای گچکاری سقف استفاده کنید. همچنین با توجه به اینکه معمولاً در سقف گچبری نیز استفاده می کنند بهتر است تا جای امکان از گچ مناسب و گران قیمت استفاده کنند.

اگر آب گچ سیمان زیاد باشد پس از انجام  گچکاری مخصوصاً بر روی سطوح آجری و سفالی و سیمانی مانند تیر و ستون بتنی احتمال پس رفتن گچ ز یاد است. پس رفتن گچ یعنی که در آن آب گچکاری به سرعت تبخیر شود و مجموعه ای از برآمدگی ها و فرو رفتگی ها در سطح نهایی پیداشود.

برای برطرف کردن این مشکل باید اقدام به گچکاری مجدد باشد و یا میتوان از بتونه کناف استفاده شود. اکثر گچکاران غیر حرفه ای جهت اسان شدن کار با گچ از مقداری بیشتر  آب استفاده می کنند که پس از تمام شدن کار، ترک هایی ناشی از تبخیر آب در سطح دیوار ایجاد خواهد شد.گچ به دلیل داشتن خاصیت شکل‌پذیری، چسبندگی، رنگ مطلوب، کاربرد آسان، فراوانی و ارزانی کاربرد زیادی در صنعت ساختمان خواهد داشت.

گچ بری سلطنتی

گچبری سلطنتی از فاخر ترین گچ بری ها است که در صورت لزوم از چند رنگ برای تولید آنها استفاده می شود. بنابراین زیبایی های ظاهری بیشتری نسبت به گچبری های ساده را دارد. گچبری سلطنتی رنگی زیباترین و لوکس ترین مدل های گچبری است که بسیار جذاب و زیبا می باشد و قیمت های مناسب دارند.

نحوه اجرای گچ بری پیش ساخته سلطنتی رنگی

گچبری پیش ساخته رنگی سلطنتی نوعی از گچبری می باشد که در مدل های سلطنتی تولید میشود و مدل های مختلفی دارند. شاید از نظر ظاهری متفاوت با دیگر گچبری ها باشند؛ ولی از نظر اجرا مشابه با دیگر  گچبری ها است.

برای اجرای پیش ساخته سلطنتی ابتدا مکان را به طور دقیق بر روی دیوار مشخص می کنند. و بر روی مکان مورد نظر و نیز بر قسمت پشت گچبری ها چسب های مخصوص میزنند و بر روی مکان قرار می دهند. باید برای مدتی در آنجا فیکس شوند تا کاملا ثابت شود، گاهی برای اجرای آنها از میخ های مخصوص استفاده میکنند. بیشتر استفاده آنها در مواقعی است که گچبری ها نسبتا سنگین هستند.

نکته ای که باید بهش توجه کرد نوع میخ ها  است که حتما باید از نوع میخ های نجاری باشد که کیفیت مناسبی داشته باشد و نازک و در عین حال مقاوم باشند. نوع چسبی که استفاده می شود از نوع مخصوص است و از ویژگی های آن چسبندگی بالا و خشک شدن سریع است که با رعایت این نکات ظرافت و زیبایی کار بیشتر می شود و از طرفی گچبری ها به صورت ثابت و همیشگی بر روی دیوارها اجرا خواهند شد.

گچبری سلطنتی

گچبری سلطنتی

پخش کلی گچبری پیش ساخته سلطنتی رنگی

گچبری سلطنتی دسته از  برترین و با کیفیت ترین نوع گچبری ها به شمار می آید. برای تولید آن از طراحی های متفاوت و رنگ های گوناگون استفاده میکنند. بنابراین بسیار زیبا و جذابن و به خوبی مورد پسند واقع میشوند.

درکل گچبری سلطنتی رنگی پیش ساخته به صورت کلی انجام می شوند و به این ترتیب مشتریان در هر مکان می توانند مدل های خود را بر اساس سلیفه خود انتخاب و تهیه کنند و مناسب ترین قیمت های روز  برای آنها در نظر گرفته خواهد شد که ارزان تر از هر مرکز خریداست. برای تماس با مشاورین ما با شماره  09121675601 تماس حاصل فرمایید.

 

اشتراک گذاری در :
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.