گچبری با ورق طلا

در مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی، گچبری یکی از هنرهای برجسته و سرآمد برای زیبا و جذاب تر کردن ساختمان ها به شمار می آید. گچبری در قسمتهای مختلف ساختمان به تنهایی منزل و بنای شما را از سادگی به سمت لاکچری بودن و جذابیت دوچندان هدایت می کند.

به این منظور در وهله ی اول بعد از انتخاب گچبری، آن هم از نوع دستی برای لوکس کردن بنا توسط کارفرما، طراح وارد عمل می شود و با ترسیم کردن طرح های مناسب و بعد اجرای آن توسط متخصصین و گچبرهای حرفه ای و ماهر، در نهایت کار به جایی میرسد که  هر لحظه قدم زدن در چنین فضای لذت بخش و سرشار از آرامش آرزوی همگان باشد.

گچبری به تنهایی خیلی از معایب ساختمان را می پوشاند. اما برای بیشتر به رخ کشیدن زیبایی و کاربرد گچبری، درکنار این هنر لوکس و طرحهای برجسته ی آن از پتینه کاری، آینه کاری، ورق های نقره و طلا نیز استفاده می شود. به کار بردن این شگرد برای برتری ساختمان در کنار ساختمانهای مشابه، خیلی پیشنهاد خوب و تاثیرگذاری است. و ساختمان را به لاکچری ترین و لوکس ترین بنا تبدیل می کند.

استفاده از ورق طلا در هنر معماری و دکوراسیون داخلی یکی از مواردی است که امروزه کاربرد و محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به همین علت گچبری با ورق طلا به یکی از خدمات محبوب و پر طرفدار و مدرن و شیک تبدیل شده است.

ورق طلا

به طور کلی دو نمونه اصلی و عمده دارد:

– ورق طلای عیار، که دارای ابعاد و ضخامت های مختلف میباشد در ساختمان ها و اماکن مذهبی یا فرهنگی و هنری و حتی املاک شخصی استفاده میشود. همچنین در کارهای هنری مانند تذهیب و مینیاتور و نقاشی و مصارف تزئینی گوناگون دیگر نیز میتواند ورق طلا داشته باشد. این ورق ویژه و خاص بوده و از این جهت کمیاب و دارای قیمت بالاتری می باشد.

– نمونه دیگر ورق طلا بیشتر در کارهای تزئینی و ساختمانی و برای کارهای بسیار ظریف که احتیاج به رنگ و زیبایی بالایی دارند استفاده میشوند. و دارای ابعاد مختلفی بوده که متداول ترین نوع آن در بازار ایران که بیشترین مصرف را دارد ابعاد ۱۶*۱۶ سانتی متر است.

از دیگر ویژگی های آن، این است که به دلیل زیبایی در رنگ و براقیت و جلای ظاهری در تزئینات مکان های مختلف و همینطور برای تغییر دکوراسیون مکان های معمولی به مکان های مجلل و شیک استفاده میشود. این نمونه دارای قیمت مناسب تر و ارزانتری است.

Call Now Button