گچبری مدرن

گچبری مدرن

گچببری یکی از مهمترین عنصر زیبا سازی خانه های ایرانی است. به تراشیدن و کندن گچ از ابتدا گچبری میگویند. گچبری با سبک های مختلفی با سلیقه مشتری ارائه میشود که یکی از این سبکها مدرن است، این سبک با گسترش جمعیت و بالا رفتن ساخت و ساز مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

 بکار بردن مدل های جدید گچ بری سقف توسط طراحان و نصابان ماهر می تواند معماری داخلی هر خانه ای را متحول نماید.گچ به دلیل خاصیت چسبندگی و رنگ مطلوبش در هنر معماری وتزئیین خانه ها نقش بسیار مفیدی دارد.

 

گچبری رضا پارسایی

گچبری مدرن به سه قسمت کلی تقسیم میشود:

الف. طرح هایی که سطحی و زمینه ای اند که برای تزئیین دیوار،سقف و حتی قاب های آماده استفاده میشود.

ب. طرح هایی که حاشیه ای اند مانند کناره های راه پله ها و راهرو ها ، کنج سقف ها و هرجایی که در گوشه است.

ج. طرحی که بصورت خاص و منحصر به فرد است که فقط از آن برای گچبری منازل استفاده می شود مانند: سرقاب ،شومینه، سرستون و دوره قلاب و…

برای خاص بودن و متفاوت بودن گچبری باید نورپردازی متفاوت و خلاقانه ای داشته باشید.

در عصر جدید از نورهای مخفی برای زیباتر نشان دادن گچبری ها استفاده می شود. به خاطر داشته باشید که گچبری را فقط در سقف ها یا حد فاصل دیوارها استفاده نمیکنند بلکه درفضاهای دیگر مانند اتاق خواب، نشیمن، قاب ها یا در بالا و اطراف درب ورودی بنا به سلیقه شما  اجرا میشود.

گچبری مدرن در هتل ها، منازل، ادارات و… کاربرد فراوانی دارد و از آن میتوان برای ترمیم و پوشش دیوارهای گچی قدیمی استفاده کرد و آنرا به دیواری جدید با ظاهری زیبا و کیفیت بالا تبدیل کرد.

 

ما در اینجا برای شما عکس هایی از گچبری مدرن و جدید ارائه می دهیم تا با استفاده از آنها ایده های جدید و خلاقانه برای گچبری و تزئیین خانه های خود مورد استفاده قرار بدهید.

 

گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی
گچبری رضا پارسایی

1 دیدگاه دربارهٔ «گچبری مدرن»

دیدگاهتان را بنویسید